Uchwała Rady Miejskiej w Gliwicach

Uchwała Rady Miejskiej w Gliwicach w sprawie przekształcania szkół podstawowych

W związku z podjęciem przez Radę Miasta Gliwice uchwały Nr XLI/855/2022 z dnia 10 listopada 2022 r. w sprawie zamiaru przekształcenia niektórych szkół podstawowych poprzez likwidację oddziałów przedszkolnych informuję, że w pkt. 5 ww.  uchwały, zostało  ujęte przekształcenie Szkoły Podstawowej nr 10.

Niniejsza uchwała nie wpływa w żaden sposób na sytuację uczniów Szkoły Podstawowej nr 10.

Ma ona na celu wyłącznie uporządkowanie sieci przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Formalnej likwidacji ulegną oddziały przedszkolne puste, do których nie uczęszczają przedszkolaki.

W Zespole nadal będą funkcjonowały oddziały przedszkolne, będące w strukturze Przedszkola Miejskiego nr 31. Podjęta uchwała nie wpłynie zatem na zmniejszenie liczby miejsc dla dzieci przedszkolnych.

W związku z powyższym  uzasadniona jest formalna likwidacja oddziałów przedszkolnych znajdujących się w strukturze szkoły.

Iwona Burzyńska