Kampania „Szkoła bez przemocy – pozytywni mają moc!”

Kampania ma na celu rozpowszechnianie pozytywnych postaw i zachowań wśród uczniów.
W ramach kampanii raz w miesiącu w szkole organizowane jest jakieś wydarzenie.
Dotychczas odbyły się:
– Światowy Dzień Tolerancji,
– Tydzień dobrych uczynków,
– Akcja „Zacznij dzień z dobrym słowem”.

W lutym w szkole będzie można spotkać walentynkowego gońca.
Ponadto zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie literacko-plastycznym o temacie: „Dobroć jest wtedy, gdy cicho robi się to, o czym inni głośno mówią”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu opowiadania na zadany temat oraz zilustrowanie go w formacie A4. (Regulamin konkursu został wysłany wszystkim nauczycielom oraz będzie
rozwieszony w kilku miejscach w szkole).

marcu odbędzie się Dzień Solidarności z osobami dotkniętymi zespołem Downa. W tym dniu każdy przychodzi w skarpetkach nie do pary. Ponadto odbędzie się zbiórka nowych skarpetek, które zostaną przekazane do ośrodków dla potrzebujących.
W ramach powitania wiosny odbędzie się akcja „W pierwszy dzień wiosny każdy radosny”. Tego dnia uczniowie będą mieli okazję wykazać się kreatywnością w komponowaniu ubioru i dodatków.

O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie zachęcamy RODZICÓW do zaangażowania się w Kampanię.

Jeśli macie Państwo pomysł na kolejne działania, lub chcielibyście włączyć się w pomoc przy tych już zaplanowanych, prosimy o kontakt z
koordynatorkami kampanii panią Moniką Pawlicą i Agnieszką Balcerzak.