Przedświąteczne akcje charytatywne

Zbiórka zabawek dla dzieci z Ukrainy

W dniach od 6.12.2021r. do 8.12.2021r. odbędzie się zbiórka na rzecz dzieci z Ukrainy. Zbieramy nowe  zabawki, puzzle, pluszaki, gry planszowe, kolorowanki, książeczki, przybory szkolne.
Organizatorem zbiórki jest Caritas. Podarunki dla dzieci z Ukrainy można przekazać wychowawcom klas lub bezpośrednio Pani E. Banasiak lub A. Lisiak.
klik

Świąteczna akcja charytatywna „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i dzielenia się z innymi. Nie zapominajmy w tym szczególnym okresie o osobach potrzebujących: dzieciach, osobach starszych i samotnych. Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej Caritas. Zbieramy żywność o długim terminie ważności tj. słodycze, olej, mąka, kasza ryż, makaron, herbata. Zbiórka potrwa w dniach od 6.12.2021r. do 20.12.2021r. Produkty żywnościowe można przekazać wychowawcom klas lub do biblioteki do P. Banasiak i P Lisiak.
klik

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza

Wraz ze zbliżającymi się Świętami pragniemy prosić Was o wspólne działanie na rzecz innych. Pragniemy wesprzeć, pensjonariuszy z domów opieki oraz 50 małych pacjentów przebywających w naszym szpitalu.
Dla pensjonariuszy najpotrzebniejsze są środki higieny osobistej (np. żele pod prysznic, balsamy do ciała, papier toaletowy, nawilżane chusteczki, inne). Równie jednak ważne są rozmaite drobiazgi, przedmioty niezbędne do terapii, np.:
puzzle, karty do gry, gry edukacyjne, wykreślanki, kolorowanki, domino, dziurkacze dekoracyjne, farby akrylowe i pędzle, podobrazia, włóczka, ramki drewniane A4/A3, książki, czasopisma.
Większość tych rzeczy nie musi być nowa, ważne by były zdatne do użytku.
No i słodycze!
Natomiast dzieci z pewnością ucieszą się z maskotek i innych świątecznych drobiazgów. Ważne jednak, by były to nowe przedmioty – trafią przecież do szpitala.
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w zbiórce. Razem zawsze możemy więcej!