Gliwiccy cichociemni

W dniu 26 września 2023 r. uczniowie klas 7c i 8a odwiedzili miejsca związane z gliwickimi cichociemnymi. Pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz Lipowy w Gliwicach. Nauczycielka historii p. Józefa Kłos przedstawiła cel wyjścia, ponownie przybliżyła działalność cichociemnych oraz opowiedziała o życiu Bogusława Wolniaka ps.”Mięta”, który spoczywa na Cmentarzu Lipowym. Następnie uczniowie uporządkowali grób cichociemnego, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze.
Kolejnym punktem szkolnej wycieczki był Pomnik Gliwickich Cichociemnych przy ul. Dworcowej. W tym miejscu uczniowie poznali nazwiska kolejnych żołnierzy, którzy po wojnie związani byli z naszym miastem.
Wyjście było ważną lekcją patriotyzmu, kształtowania szacunku dla przeszłości oraz poznania  nowych miejsc w  naszej małej ojczyźnie.