Konkurs recytatorski w SP10

Dnia 16 maja 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Szkoła w poezji dziecięcej”. Celem konkursu była popularyzacja poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci, zachęcanie do występów na scenie. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas 1-3. O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury w skład, którego weszły Panie: Ewa Banasiak, Maria Oziębłowska i Katarzyna Skoracka. Na ocenę miały wpływ następujące elementy: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przewodnicząca jury, pani Ewa Banasiak podziękowała uczestnikom za urocze występy zaznaczając, że była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością. Zaznaczyła, że to również możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych. Pogratulowała, podkreśliła ciekawe interpretacje oraz takie cechy, jak odwaga i wytrwałość w pamięciowym opanowaniu wierszy. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc: pierwszego, drugiego i trzeciego na każdym poziomie klas.

Klasy pierwsze:
I miejsce – Leonard Pogoda 1c
II miejsce – Jakub Psiuk-Maksymowicz 1a
III miejsce – Jan Went z 1a
Klasy drugie:
I miejsce – Antonia Skłodowska 2a i Hanna Partyka 2c
II miejsce – Krzysztof Tracz 2b
III miejsce – Jan Bukowski 2b
Klasy trzecie:
I miejsce – Julia Jakieła 3d
II miejsce – Michalina Łyżwińska 3d
III miejsce – Jessica Szydło 3b
Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!
Nagrody, za które bardzo dziękujemy, ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły. Konkurs cieszył się ogromną popularnością. Za rok kolejna edycja. Zapraszamy.