Wycieczki 3a

MITY, ALBO JAK ZOSTAŁEM HERAKLESEM – wyjście klasy 3a do Teatru Miejskiego w Gliwicach

W piątek, 26.05 uczniowie klasy 3a odbyli wycieczkę do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Mity albo jak zostałem Heraklesem”. W czasie przedstawienia trzecioklasiści w zabawny i przyjemny sposób poznali wybrane mity greckie, np. o Dedalu i Ikarze, Prometeuszu, Midasie czy Puszce Pandory. Ciekawa fabuła, wartka akcja oraz różnorodne efekty dźwiękowe i wizualne sprawiły, że spektakl bardzo spodobał się trzecioklasistom. Mieli tylko jedno zastrzeżenie – że spektakl był zbyt krótki :). 

SUPER MARIO BROS – wyjście klasy 3a do kina Cinema City w Gliwicach

W czwartek, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 3a mieli okazję obejrzeć film animowany „Super Mario Bros” w kinie Cinema City w Gliwicach. Do kina klasa dojechała autobusem komunikacji miejskiej. Dla niektórych była to dodatkowa atrakcja tego dnia. Na miejscu, tuż przed seansem uczniowie w kinowym barze zaopatrzyli się w zestawy obowiązkowe kinomaniaków. Były popcorn, nachos, gazowane napoje, słodkie żelki.. Być może niezdrowo, ale przecież Dzień Dziecka jest tylko raz w roku 😉 Tak wyposażeni z zaciekawieniem obejrzeli historię braci hydraulików – Mario i Luigiego. Przygody bohaterów bardzo spodobały się żywiołowym trzecioklasistom. To było udany dzień…

WARSZTATY OGRODNICZE W CENTRUM OGRODNICTWA „FLORABIT” W GLIWICACH

Klasa 3a w szkolnym konkursie na zbiórkę plastikowych nakrętek zdobyła drugie miejsce wraz z nagrodą w postaci vouchera na warsztaty ogrodnicze pt. „Gleba jako środowisko życia roślin” w Ogrodnictwie „Florabit” w Gliwicach. Na zajęcia klasa wybrała się w poniedziałek 12.06. 2023r. Na początku prowadzący warsztaty, pan Tomasz Magiera oprowadził uczniów po całym ogrodnictwie i w ciekawy sposób zaprezentował znajdujące się tam rośliny. Następnie przyszła pora na działania praktyczne. Uczniowie mieli okazję swoimi zmysłami zapoznać się z różnorodnymi ziołami. Węchem, dotykiem, smakiem poznali m.in. oregano, miętę, melisę, bazylię, estragon oraz stevię. Trzecioklasiści zaznajomili się z różnymi rodzajami podłoży do uprawy roślin. Samodzielnie wykonali ekologiczne podłoże do sadzenia kwiatów oraz posadzili wybrane sadzonki do doniczek. Zabawa w ziemi była fascynującym doświadczeniem. Początkowe obawy przed ubrudzeniem rąk, bardzo szybko przerodziły się w kreatywne tworzenie różnorodnych kształtów z z ziemi, zmieszanej z piaskiem i wodą, oraz fachowe zasadzenie kwiatów pod okiem specjalistów ogrodnictwa. Warsztaty upłynęły w bardzo przyjemnej atmosferze. Zasadzone kwiaty – aksamitki i petunie będą przypominały, w jak miły sposób uczniowie klasy 3a spędzili pewne czerwcowe przedpołudnie…

Dziękujemy sponsorom – Ogrodnictwu „Florabit” w Gliwicach za bardzo ciekawe zajęcia.