Spacer edukacyjny

Dnia 21 grudnia klasa 3c wzięła udział w projekcie Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej (GIL) Fundacji Plac Grunwaldzki – Gliwice. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na spacer edukacyjny po okolicach Placu Grunwaldzkiego. Spacer miał na celu przybliżenie dzieciom
architektury i urbanistyki dzielnicy Wójtowa Wieś. Po okolicach Placu Grunwaldzkiego oprowadzała naszą klasę pani Aleksandra Adryańska – Krząkała, która w bardzo ciekawy sposób wyjaśniła dzieciom, kto to jest architekt, urbanista oraz co oznacza termin ,,rejestr zabytków”. Dzieci miały również okazję poznać znane osoby zamieszkujące tę część Gliwic np.: postać i miejsce zamieszkania Tadeusza Różewicza. Każdy uczeń otrzymał mapę zabytków, według której klasa poruszała się po dzielnicy. Po zakończonym spacerze dzieci otrzymały zadaniownik, który mogły samodzielnie wypełnić i zaaranżować. Spacer edukacyjny okazał się ciekawym projektem, w który dzieci naszej szkoły chętnie się angażowały i z zaciekawieniem podejmowały działania. Oby więcej takich inicjatyw w naszym regionie!