Długopisy 3D, roboty Photon i kuchnia w Pracowni technicznej

Uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu zapoznają się z nowo zakupionym sprzętem w ramach rządowego programu “Laboratoria Przyszłości”. W ramach programu, uczniowie klasy 3d na zajęciach kreatywnych, poznali zasadę działania i obsługę długopisów 3D. Powstały piękne ozdoby: śnieżynki, choinki, a nawet dinozaury. Efektem swoich działań zachwyceni byli wszyscy uczniowie.

Uczniowie programowali również pracę robota do wybranej przez siebie liczby oraz poznawali możliwe sposoby interakcji Photona z otoczeniem. Wykorzystywali wiedzę matematyczną w praktyce, porównywali liczby oraz doskonalili umiejętność bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii.

Na zajęciach rozwijających kreatywność, uczniowie kl. 2a wraz z rodzicami wykonali świąteczne świece z wosku sojowego. Warsztaty zostały przeprowadzone w kuchni Pracowni technicznej, która została zakupiona i wyposażona dzięki udziału szkoły w programie “Laboratoria Przyszłości”. Piekarnik, garnki, wygodne blaty i zlewozmywak umożliwiły uczniom naukę robienia świec. Dzieci poznały właściwości wosku sojowego oraz przypraw korzennych. Niezwykłej urody świece, pachnące Świętami, zostały zaprezentowane na szkolnym kiermaszu świątecznym.

Uczniowie klas piątych na lekcjach biologii, przy użyciu czajnika wykonali doświadczenie, sprawdzając, czy podczas fermentacji drożdże wydzielają dwutlenek węgla?

Natomiast uczniowie z sekcji fotograficzno- reportażowej Samorządu Uczniowskiego, używając profesjonalnego sprzętu, zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” udokumentowali wizytę Św. Mikołaja w najmłodszych klasach.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci