22 czerwca, podczas drugiej godziny lekcyjnej, odbył się turniej szachowy klas pierwszych. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas I A, I B i I C, którzy przez cały rok szkolny uczestniczyli w programie szachowym i doskonalili swoje umiejętności pod okiem wyszkolonych instruktorów. Turniej był okazją do zaprezentowania wiedzy i umiejętności zdobytych podczas całorocznej nauki gry w szachy. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, koncentracją oraz sportową postawą.