Akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”

Uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii uczestniczyli w akcji organizowanej przez Muzeum POLIN. Akcja „Żonkile” to ważny projekt edukacyjny przypominający o Powstaniu w Getcie Warszawskim.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile. Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z filmami edukacyjnymi przygotowanymi przez Muzeum POLIN, a następnie wykonali papierowe żonkile. Udział w akcji był wyrazem naszej pamięci o tych, którzy walczyli o człowieczeństwo, a także lekcją szacunku i tolerancji wobec drugiej osoby, niezależnie od jej narodowości i pochodzenia.