Klasa 3c – Projekt edukacyjny „Dzieci z Bullerbyn”

Uczniowie klasy 3c realizowali projekt edukacyjny na podstawie książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. Projekt powstał w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 i miał na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie zmiany postaw i nastawień do czytania, rozwijanie zainteresowań i aktywności twórczej u dzieci,  rozwijanie kompetencji w zakresie uczenia się oraz pracy w zespole. Po wcześniejszym zapoznaniu się z historią dzieci mieszkających w małej wiosce Bullerbyn, zadaniem uczniów było stworzenie makiety przedstawiającej Zagrodę Środkową, Zagrodę Północną lub Zagrodę Południową, które zamieszkiwali bohaterowie powieści. Trzecioklasiści świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, ich prace można było podziwiać na szkolnym korytarzu.