Aparat fotograficzny, drukarka 3D, aneks kuchenny

Udział naszej szkoły w programie „Laboratoria Przyszłości” umożliwia oraz usprawnia przeprowadzenie urozmaiconych zajęć z uczniami. Za nami kolejne miesiące korzystania z zakupionych w ramach programu sprzętów i materiałów.

W październiku, uczniowie klasy 2c w ramach podsumowania tematów o zdrowym odżywianiu, wykorzystali piekarnik piekąc pyszne ziemniaczki. Natomiast podczas innych zajęć, korzystając z kuchenki elektrycznej, ugotowali jajka. Z perfekcyjnie ugotowanych jajek i warzyw dzieci tworzyły łódeczki. Celem zajęć było doświadczenie przez uczniów różnych możliwości wykorzystania gotowanych jajek oraz uwrażliwienie na estetyczne podanie posiłku.

Uczniowie klasy 7a i 6a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Wszyscy bawili się wyśmienicie i pełni wrażeń wrócili do szkoły. Fotorelację z wycieczki można oglądać dzięki aparatowi fotograficznemu, wypożyczonemu na czas wyjazdu ze szkoły a zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W ramach programu, uczniowie klasy 6b na lekcjach techniki, przygotowali pyszne, smakowite dania oraz słodkie wypieki.

Drukowaliśmy także na drukarce 3D m. in. żetony do wózków na przedświąteczne zakupy.

Uczniowie z sekcji fotograficzno- reportażowej Samorządu Uczniowskiego, używając profesjonalnego sprzętu, zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” na bieżąco dokumentują wszystkie wydarzenia i uroczystości szkolne.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszłosci