Dzień Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Święto to ustanowione zostało  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 r. z inicjatywy UNESCO. Dla uczniów dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób. Celem inicjatywy było kształtowanie postaw tolerancji, szacunku i empatii.

Uczniowie brali udział w zajęciach klasowych na temat tolerancji. Obejrzeli ciekawą prezentację na ten temat oraz zapoznali się z punktem widzenia przedszkolaków uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 31 (ZSP7) oglądając nagrane z nimi wywiady. W ramach podsumowania dzieci tworzyły sylwetkę nowego superbohatera: „STRAŻNIKA TOLERANCJI” oraz wymyślały hasła, którymi się posługuje szerząc szacunek i akceptację oraz walcząc z przejawami wszelkiej dyskryminacji.

Dzieci uczęszczające do świetlicy dekorowały „Drzewko Tolerancji” wpisując na kolorowe serduszka hasła odnoszące się do prawa każdego człowieka do bycia akceptowanym.