Wycieczka do Pokrzywnej – 3a

ROSENAU– ZAGINIONE MIASTO” – wycieczka do Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji w Pokrzywnej

W poniedziałek 19.06.2023r. klasa 3a uczestniczyła w wycieczce do Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji „Rosenau – Zaginione Miasto” w Pokrzywnej, na terenie Gór Opawskich. Na miejscu na uczniów czekało mnóstwo atrakcji. Była przejażdżka ciuchcią po Parku Rosenau, karuzela, małpi gaj, trampoliny, płukanie złota, ogród wodny oraz snowtubing, czyli zjazd po specjalnych torach na gumowych ślizgach, przypominających opony. Uczniowie zwiedzili Straszną Sztolnię, w której z przymrużeniem oka i nutką strachu poznali ciekawostki na temat wydobywania złota w dawnych czasach. Niesamowitych wrażeń dostarczył wirujący domek oraz Kino Emocji 7D, w którym oprócz efektu trójwymiarowości, uczniowie poczuli zapach, kropelki wody, powiew powietrza i nagłe zmiany pozycji. Na zakończenie trzecioklasiści podziwiali ekspozycję Gigaowady, sprawdzili swoją kondycję w parku linowym, a w Parku Żywiołów w zabawowy sposób przeprowadzili różnorodne doświadczenia z zakresu fizyki i optyki. To był niesamowity dzień!