„Łap słońce z głową”

Już od 15 maja 2023r. nasza szkoła wraz z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Gliwicach rozpoczęła realizację akcji informacyjnej ,,Łap słońce z głową”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych. Klasy od I do III naszej szkoły przyłączyły się do tej akcji, odbyły się pogadanki, prelekcje upowszechniające zasady ochrony skóry przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. Na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej omówiliśmy postawy i zachowania związane z bezpiecznym korzystaniem z promieni słonecznych w okresie zbliżającego się okresu letniego. Uczniowie poznali również negatywne konsekwencje nadmiernego promieniowania UV, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie wykonali plakat promujący ochronę głowy przed promieniowaniem słonecznym, ułożyli rymowankę, wiersz oraz wykonali prace plastyczne. Możecie je zobaczyć w naszej galerii.