EKOFESTYN RODZINNY W SP10

Drżysz na myśl o dryfujących tonach plastiku? A może segregacja to dla Ciebie tylko rutynowa czynność, którą wykonujesz bez zastanowienia? W jednym i w drugim przypadku EKO Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 10 w Gliwicach będzie idealnym pomysłem na spędzenie piątkowego popołudnia. 2 czerwca 2023 r. w godzinach od 16 do 20 na terenie wokół Szkoły będzie „Sportowo, Rodzinnie i Ekologicznie”. Dla uczestników przewidziano warsztaty kreatywne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, konkursy segregacji śmieci i zgniatania plastikowych butelek. Kiermasz używanych książek i gier nada im “drugie życie”, a także pomoże zwrócić uwagę na problem nadmiernego konsumpcjonizmu. Ponadto, na uczestników czekają zioła, sadzonki i rękodzieło, które będzie można kupić za niewielkie pieniądze. Podczas imprezy będą organizowane ćwiczenia i turnieje sportowe – najlepsza promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Najmłodsi, którzy uczą się ekologii poprzez zabawę, będą mieli okazję obcować z alpakami, uczestniczyć w animacjach i korzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Całości będą towarzyszyć występy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Gliwicach. Atrakcji czeka mnóstwo, więc już dziś trzymamy kciuki za dobrą pogodę i Waszą obecność.