Sprzątamy dla Polski!

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły licznie przyłączyli się do udziału w V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Ideą tej akcji jest wyrobienie w młodych ludziach odpowiedzialności za środowisko poprzez wdrożenie nawyku segregacji śmieci oraz wrażliwości na stan najbliższego otoczenia. Nasza akcja polegała na grupowym, zorganizowanym sprzątaniu śmieci leżących wokół szkoły oraz pobliskich terenach zielonych. W piątek 21.04.2023 r. wyruszyli z naszej szkoły uczniowie klas: 2a, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli. Młodzi uczestnicy tryskali energią i wykazali się wielkim zaangażowaniem oraz zebrali kilkanaście pełnych worków śmieci, które wcześniej szpeciły naszą dzielnicę.
Bardzo dziękujemy firmie Remondis Gliwice SP.z.o.o za dostarczenie worków do segregacji oraz bezpłatny odbiór zebranych śmieci.