Warsztaty z projektowania

Dnia 20 marca 2023r. w klasie 3c zostały przeprowadzone warsztaty z projektowania przygotowane i przeprowadzone przez panią Małgorzatę Bąk – mamę jednej z uczennic tej klasy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób projektuje się zabudowę w różnych miastach, również poza granicami naszego kraju i przeanalizować plany tych miast. W oparciu o zdobyte informacje dzieci wykonały najpierw projekt zabudowy, a potem nanosiły swoje propozycje na makietę według wspomnianego projektu. Projekt zabudowy uwzględniał estetyczne ukształtowanie otoczenia z wykorzystaniem gotowych elementów np.: naturalnych gałązek drzew, pudełek kartonowych różnej wielkości, taśmy o wzorze ulicy czy kolorowej rafii zastępującej zieleń. Dzieci zaznaczyły w centrum miasta rynek, obiegające go uliczki, parking dla samochodów, budynki mieszkalne czy budynki użyteczności publicznej np.: szpital i szkołę. Uczniowie pamiętali też o parku czy skwerach zieleni w mieście i wokół miasta. Uczniowie pracowali metodą projektu w kilku grupach, a każda z nich była odpowiedzialna za inne zadanie. Uwieńczeniem pracy dzieci stała się makieta miasta, która zdobi klasę.