Rok Romantyzmu Polskiego w bibliotece szkolnej

Dwusetna rocznica ukazania się „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza stała się pretekstem dla parlamentarzystów do ogłoszenia roku 2022 Rokiem Polskiego Romantyzmu. Z tej okazji w bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę poświęconą jednemu z wybitnych poetów polskiego Romantyzmu i równocześnie patronowi szkoły Juliuszowi Słowackiemu. Wystawie towarzyszą lekcje, podczas których uczniowie zapoznają się z epoką Romantyzmu i zdobywają wiedzę o J. Słowackim. Jest to też okazja, by przybliżyć kolejnym pokoleniom uczniów „dziesiątki” wydarzenia związane  z patronem szkoły – szkolne inscenizacje „Balladyny” sprzed lat, sesje, wystawy, nagrania poezji Słowackiego, jego listów i fragmentów utworów w wykonaniu byłych nauczycieli SP 10  i uczniów – dziś już dorosłych.