Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień pod hasłem ,,Każdy inny, wszyscy równi”. Starsze koleżanki z 8a wyjaśniały swoim młodszym kolegom na czym polega tolerancja, a nauczyciele poszerzali temat o analizę  sytuacji, dzięki którym można się uczyć tolerancji albo ją doskonalić. Każdy z nas ma prawo być inny. Każdy z nas ma potrzebę bycia akceptowanym w grupie.
Podsumowaniem zajęć w klasach było wykonane przez uczniów liści z różnymi aspektami słowa „tolerancja” i powieszenie ich na ,,Drzewku Tolerancji”.  Do zajęć włączyły się też nasze obie świetlice: szkolna i opiekuńczo – wychowawcza, których uczestnicy wykonali prace plastyczne, pokazując, jak ważna jest akceptacja i zrozumienie drugiego człowieka.
PAMIĘTAJMY- Szanujmy się nawzajem KAŻDEGO DNIA!