Europejski Quiz Finansowy

Uczniowie klasy 7d Adam Blaska  i Kamil Pogonowski wzięli udział w Europejskim Quizie Finansowym. Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Projekt został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Europejski Quiz Finansowy to projekt o charakterze edukacyjnym, którego celem jest:
>  Upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce.
>  Poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.
>  Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy.
>  Wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej.
> Kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji.
Nasi uczniowie w eliminacjach wojewódzkich zajęli II miejsce. Koordynatorem szkolnym projektu była pani Jolanta Konsek.