Dzień Kolorowej Skarpetki w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary” stanowiących symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów.

W tym dniu personel naszej szkoły oraz nasi uczniowie przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji ubierając kolorowe skarpetki „nie do pary”, które  były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Ponadto zorganizowaliśmy kolejną już zbiórkę skarpetek dla potrzebujących – podopiecznych  Stowarzyszenia na rzecz Osób  z Upośledzeniem Umysłowym – „Nadzieja” z siedzibą w Sośnicowicach.

Dziękujemy wszystkim pracownikom i uczniom za włożenie kolorowych skarpetek, udział w zbiórce, okazaną empatię, tolerancję i solidarność!