Twoje Dane – Twoja Sprawa

Nasza szkoła już drugi rok z rzędu przystąpiła do programu „Twoje Dane – Twoja Sprawa”. Zwracamy uwagę na to jak dzieci i młodzież mają chronić swoje dane osobowe w realnym i cyfrowym świecie.

Właśnie ruszamy z tygodniem ochrony danych!

W poprzednim roku oprócz rozmów na godzinie wychowawczej tematy te omawiano również na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej, techniki, j. angielskiego i polskiego.

Na zdjęciach kilka przykładowych prac z zeszłorocznego tygodnia ochrony danych.

Uczniowie klasy 3B z Panią Agnieszką Trzeszkowską tworzyli „Rodosie”, które mają przypominać dzieciakom o ochronie danych.

Klasa 2A pod opieką Anity Szczuckiej stworzyła własny komputer i plakat z ważnymi wskazówkami.

Pani Katarzyna Szymczyk na zajęciach z techniki tworzyła wraz z dziećmi „stworki potworki” stojące na straży naszych danych osobowych.

Na zajęciach j. angielskiego uczniowie omawiali prezentacje w j. angielskim a następnie tworzyli opowiadania pokazujące do czego może doprowadzić bagatelizowanie ochrony danych.