Wolontariat

9 grudnia zakończyła się zbiórka na rzecz pensjonariuszy z gliwickich domów opieki oraz 50 małych pacjentów przebywających w naszym szpitalu, a 17 grudnia zbiórka na rzecz osób bezdomnych i samotnych –podopiecznych Caritas Polska oraz na rzecz Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży.
Ilość zebranych paczek wprawiła nas w zachwyt i przerosła nasze oczekiwania.
W zbiórce wzięli udział uczniowie klas młodszych i starszych. Wspólnymi
siłami, wielkimi sercami zebraliśmy ogromną ilość potrzebnych rzeczy:
środków higieny osobistej, maskotek, gier planszowych, książek, kolorowanek, artykułów papierniczych, kart do gry, puzzli i dziurkaczy, słodyczy i innych artykułów spożywczych. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, opiekunom, nauczycielom za poświęcony czas, zrozumienie, wrażliwe i dobre serca, które potrafią pochylić się nad tymi, którzy potrzebują pomocy. Dzięki Waszej hojności (ofiarności) i zaangażowaniu wielu potrzebujących będzie miało lepsze święta.

Nasi uczniowie, zarówno młodsi i starsi przygotowali również piękne kartki
świąteczne z serdecznymi życzeniami. Kartki zostały przekazane seniorom,
samotnym matkom, pracownikom domów opieki i pensjonariuszom. Wiemy, że nawet drobne gesty potrafią wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka i dać wiele radości.
Dziękujemy wszystkim uczniom za poświęcony czas i przygotowanie kartek!

Życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia
Szkolny Klub Wolontariatu z opiekunami