Lekcja online dla klas 7 z okazji 100 – lecia powstań śląskich

Z okazji 100 – lecia III powstania śląskiego 11 maja 2021 r. wszystkie klasy 7 z naszej szkoły brały udział w lekcji online „O śląski lud, piastowe plemię. Walki o polski Śląsk 1919-1921”. Zajęcia zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Muzeum w Gliwicach. Uczniowie mieli okazję poznać trudną historię Górnego Śląska po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r, przebieg wszystkich powstań śląskich oraz plebiscytu. Poznali również bohaterów tych wydarzeń, którzy zachowali i kultywowali ducha polskiego, by ostatecznie stanąć do walki o przyłączenie tych ziem do odradzającej się II Rzeczpospolitej.

Muzeum w Gliwicach zaprasza 15 maja 2021 r. wszystkich uczniów do udziału w Nocy Muzeum oraz akcjach organizowanych w tym dniu z okazji 100 – lecia powstań śląskich. Szczegóły podejmowanych działań znajdują się na stronie Muzeum w Gliwicach http://muzeum.gliwice.pl/pl/wydarzenia/noc-stulecia-tobie-polsko-stulecie-iii-powstania-slaskiego