Akcja „Zbieramto w szkole”

Nasza szkoła przyłączyła się do projektu ekologiczno- charytatywnego „Zbieramto w szkole”.
Celem akcji jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz wsparcie projektów misyjnych księży sercanów pracujących w Afryce i Azji:  budowy studni głębinowych oraz pomoc dzieciom z domów dziecka.

W ramach projektu zbieramy:
– niedziałające telefony komórkowe i tablety,
– zużyte baterie,
– zegarki tarczowe (nie zbieramy zegarków ściennych i typu „budzik”),
– „dobre monety”, czyli polskie grosze (wyższe nominały również) i zagraniczne waluty będące aktualnie w obiegu lub wycofane z użycia, monety kolekcjonerskie,
– srebrny i złoty złom – np. zerwane łańcuszki, kolczyki bez pary, pęknięte pierścionki i inne srebrne
i złote przedmioty,
– puszki aluminiowe (zgniecione),
– klocki lego – tylko oryginalne klocki firmy Lego – pojedyncze, niekompletne i kompletne zestawy (kompletne najlepiej z opakowaniem i instrukcją).

Zbiórka w ramach akcji będzie trwała do 7 czerwca.

Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się do projektu!

Więcej o akcji: tutaj