Sukcesy naszych uczniów w eliminacjach miejskich i wojewódzkich XLVII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy jest stałą, tradycyjną imprezą i stanowi formę współzawodnictwa o miano najlepszego młodzieżowego zespołu turystyczno-krajoznawczego. Głównym celem Turnieju jest poznawanie przez młodzież piękna ziemi ojczystej Polski, jej przeszłości i teraźniejszości, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa jako formy wypoczynku, wymiana doświadczeń w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa.
Biorące udział zespoły trzyosobowe sprawdzały swoją wiedzę i umiejętności w konkursach: test topograficzny i wiedzy turystycznej, test krajoznawczy, test zasad pierwszej udzielania pomocy przedmedycznej oraz zasad praktycznego udzielania pomocy, test znajomości zasad ruch drogowego oraz kolarski tor sprawnościowy, ocena odznak turystycznych, marsz na orientację, turystyczne ABC.
W eliminacjach miejskich OMTTK nasi uczniowie uzyskali bardzo
wysokie pozycje:

I miejsce zajęła drużyna
Pola Strumińska
Jakub Kolarski
Jan Pisarek

III miejsce
Igor Korczyński
Anna Bąk
Jacek Adamecki

IV miejsce
Jan Idasiak
Miłosz Sokoliński
Marcin Czarnecki
W konkursie wiedzy krajoznawczej Jakub Kolarski zajął I miejsce, Jacek Adamecki II miejsce.

Najlepsza drużyna eliminacji miejskich – Pola Strumińska, Jakub Kolarski, Jan Pisarek reprezentowali nasze miasta w eliminacjach wojewódzkich XLVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno –Krajoznawczego w Rybniku.

Uczniowie zajęli I miejsce i będą reprezentować nasze województwo w finale centralnym, który w tym roku odbędzie się w Augustowie. Ponadto Jakub Kolarski otrzymał tytuł najlepszego krajoznawcy w województwie. Turniej wymagał od uczestników zarówno niezwykle szerokiego zakresu wiedzy, jak i doskonałej sprawności fizycznej i orientacji terenowej. Po uzyskanych wynikach można stwierdzić, że nasi reprezentanci nie znaleźli się w finale z przypadku. Jednak osiągnięcie takich wyników to nie tylko kwestia obycia krajoznawczego i terenowego, ale również wielu dni przygotowań teoretycznych. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć