Dzień Tolerancji w naszej szkole

W dniu 30 maja obchodziliśmy w szkole Dzień Tolerancji.  Uczniowie klas I -III mieli za zadanie przebrać się w stroje dzieci z różnych stron świata. Z kolei zadaniem dla chętnych uczniów klas starszych było przygotowanie i wyeksponowanie na drzwiach klas lekcyjnych haseł związanych z pojęciem tolerancji.  Również świetlica szkolna  włączyła się w akcję, wykonując plakat oraz przeprowadzając zabawy dla uczniów, których celem jest redukcja uprzedzeń i stereotypów oraz nauka tolerancji wobec dzieci o odmiennych zachowaniach i wyglądzie.

Dodatkową atrakcją było włączenie się w obchody nauczycieli, którzy przygotowali przedstawienie pt. „Ananasy z naszej klasy” ukazujące różne typy uczniów, jakie można spotkać w klasie szkolnej i jakie z tego wynikają zabawne sytuacje. Inscenizacja poprzedzona była krótką prelekcją na temat różnic między osobami. Kierując się słowami księdza Jana Twardowskiego „gdyby każdy miał to samo, nikt nikomu nie byłby potrzebny” podkreślona została ważność pojęcia tolerancja szczególnie w takiej szkole jak nasza  – szkole, gdzie uczą się wspólnie dzieci pełno- i  niepełnosprawne.

Przygotowane przedstawienie było dodatkowo prezentem na Dzień Dziecka dla naszych ukochanych uczniów.

Fotorelacja -> tutaj.