Z kulturą mi do twarzy

W roku szkolnym 2023/2024 nasza świetlica szkolna bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”.
Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową,a także kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.
Autorzy projektu to Paulina Berkowska- nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu oraz Mariusz Berkowski- nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w upTadłach oraz instruktor zajęć muzycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.
Celem projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele).
Projekt ma także na celu wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej, jak również formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.