Ekologiczne biegi na orientację.

W I półroczu roku szkolnego 2021/ 2022 przeprowadzono w naszej szkole innowację pedagogiczną Ekologiczne biegi na orientację.

Celem innowacji było poszerzenie wiadomości z zakresu ekologii poprzez rozwijanie wrażliwości na środowisko naturalne.

Poznanie sposobów na dbanie o stan środowiska.

Rozwijanie umiejętności posługiwania się planem, mapą oraz orienta w terenie.

Stosowania wiedzy kartograficznej w praktyce podczas zajęć terenowych

Poznanie różnych form aktywności fizycznej i propozycji spędzania wolnego czasu. Umiejętność wykonywania piktogramów znaków topograficznych.

Zajęcia odbywały się w ramach realizacji podstawy programowej z przyrody klasa IV, z geografii klasa VII i techniki klasa VI oraz realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2021/2022. Zajęcia przeprowadzano w klasach oraz w formie zajęć terenowych. Uczniowie poznawali sposoby orientacji w terenie, ćwiczyli obliczenia z użyciem skali, chodzili na orientację wykorzystując plan otoczenia szkoły, poznawali znaki topograficzne oraz odpowiadali na pytania z zakresu ekologii. Na zajęciach techniki uczniowie własnoręcznie przygotowywali piktogramy, plany i znaki topograficzne punktów na orientację. Zajęcia terenowe w formie biegów na orientacje organizowane przez uczniów klasy starszych  dla uczniów klasy młodszych.