Konkurs „Der schönste Adventskalender”

W grudniu tego roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w  konkursie „Der schönste  Adventskalender” dla Szkół Podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie kalendarza adwentowego, zawierającego 24 okienka.  Każde z nich należało podpisać dowolnymi słowami lub zwrotami w języku niemieckim związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Technika tej pracy była dowolna. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII. Cele konkursu to:
a) motywowanie uczniów do podnoszenia umiejętności językowych,
b) zainteresowanie ich kulturą państw niemieckiego obszaru językowego,
c) promocja i pomoc utalentowanej językowo i plastycznie młodzieży szkolnej,
d) poznanie oraz wzbogacenie słownictwa z zakresu Świąt Bożego Narodzenia,
e) kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka,
f) umacnianie wiary we własne siły,
g) rozwijanie zdrowego współzawodnictwa.

Na konkurs wpłynęło pięć prac, wszystkie wymagały wiele trudu i zaangażowania twórców.
Jednak tylko trzy z nich mogą reprezentować naszą Szkołę na dalszym etapie konkursu.
Do dalszego etapu zakwalifikowały się prace: Martyny Tokarek (kl. 7e), Zuzanny Kwiecień (kl.8a)
i Marcela Nowak (kl. 7d) – serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.
Wszystkie prace można podziwiać poniżej.

Autor: Piotr Słomka
Autor: Zuzanna Kwiecień